ГлавнаяВопрос эксперту → Вопрос № 3664

Задать вопрос

5/11/2019

Денис, Україна

существует ли необходимость получения разрешения для перевозки взрывчатых веществ 1.1 , а именно - взрывоопасных предметов, неразорвавшихся боеприпасов, мин и авиабомб как времён ВОВ так и современных,специализированными автомобилями ДСНС, учитывая следующее: ДОПНВ 2019 додаток А п. 1.1.3.1. «Винятки, пов'язані з характером транспортної операції» - «….. d) перевезень, які здійснюються компетентними органами для проведення аварій-но-рятувальних робіт або під їх наглядом, в тій мірі, в якій вони необхідні для проведення аварійно-рятувальних робіт, зокрема до перевезень, які здійснюються: - з метою локалі-зації та збору небезпечних вантажів у разі інциденту або аварії і переміщення їх в най-ближче відповідне безпечне місце; е) терміновим перевезень, які здійснюються з метою порятунку людей або захисту навколишнього середовища, за умови, що вжито всіх захо-дів для забезпечення повної безпеки таких перевезень;

Доброго дня!

А як же привітання? Чи Вас у школі не вчили вітатися?.  

Викладу для Вас початок розділу II Порядку погодження та оформлення маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затвердженого наказом МВС від 04.08.2018  № 656. 

"IІ. Погодження маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів

1. Перевезення небезпечних вантажів, які згідно з ДОПНВ належать до вантажів підвищеної небезпеки, територією України здійснюються за наявності погодження маршруту руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, виданого Національною поліцією України (далі - поліція).

2. Перевезення небезпечних вантажів, які належать до вантажів підвищеної небезпеки, без погодження маршруту руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, виданого поліцією, здійснюється:

у міжнародному сполученні на маршрутах, перелік яких затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства інфраструктури України від 02 березня 2016 року № 151/89 «Про затвердження Переліку маршрутів міжнародного дорожнього перевезення небезпечних вантажів, рух за якими здійснюється без погодження з уповноваженими підрозділами Національної поліції України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 березня 2016 року за № 421/28551 (зі змінами);

якщо перевезення вантажу частково або повністю звільняється від необхідності дотримання вимог та положень розділу 1.1.3 додатка А до ДОПНВ.

З врахуванням вищенаведеного, у зазначеному Вами випадку погоджувати маршрут перевезення небезпечного вантажу з органами Національної поліції України не вимагається. 

На все добре, Олексій

P.S. Нажаль, нормативний акт погоджували з юристами, які не розумілися на перевезенні небезпечних вантажів, і ці ідіоти не змогли належним чином викласти необхідні положення. Тому, текст виділений червоним слід читати наступним чином «якщо перевезення вантажу частково або повністю звільняється від необхідності дотримання вимог ДОПНВ положеннями розділу 1.1.3 додатка А до ДОПНВ.».